A Magyar Ugar DayZ Szerveren csak zászlórúddal védett 60 méter széles 12 méter magas henger térfogatában lehet építkezni. Ennek a területnek a belsejében maradnak meg az építőelemek 15 napnál tovább, és a raid rendszer megszorításai is csak itt érvényesülnek. Az építkezés megkezdése előtt feltétlenül olvasd el a bázisalapítási útmutatót is!
Egy építőkészlet kézbe vételekor megjelenik baloldalon alul a "Choose Placement" opció. Az opció bal kattintással lehet kiválasztani, ekkor megjelenik az építőelem hologrammja. Amennyiben a lerakási hely érvényes, tehát szilárd, nem túl meredek, nem lóg bele másik objektum, meg fog jelenni baloldalon alul egy "Place" opció is. Amikor megfelelőnek ítéljük az építőelem helyzetét a bal gomb nyomvatartásával elhelyezésre kerül az építőelem kék hologrammja. A hologrammot ekkor még büntetlenül fel lehet szedni a fold opcióval, az eredeti készletet fogjuk visszakapni. A hologrammok 1 napig maradnak meg a szerveren, de legkésőbb szerverrestartkor eltűnnek, ezért ügyelni kell arra, hogy addigra mindent megépítsünk vagy összeszedjünk.
Egy lerakott hologrammhoz vagy megépített elemhez lehetőség van további építőelemeket illeszteni. Elsőként egy tetszőleges építőkészletett kell a karakter kezébe venni, ezután a "lefele nyíl" gomb megnyomásával lehet az illesztési funkciót be/ki kapcsolni. Az egérgörgővel lehet váltogatni egy adott elem illesztési pontjai között. Amikor az illesztett hologramm a kívánt helyre került, a place opció használatával lehet lehelyezni.
Minden elemnek van egy belső és egy külső oldala. A belső oldal világos zöld színnel van jelölve, illetve a nyilak a külső oldalról mindig befelé mutatnak. Mivel a belső oldalon lehet megépíteni és lebontani az elemeket, ezért a helyes forgatásra érdemes külön figyelni. A helytelenül lerakott elemek teljes felelőssége a bázis tulajdonosát terheli! Az Admincsapat soha, semmilyen körülmények között nem fog építőelemeket hozzáadni, módosítani, forgatni vagy eltávolítani egyetlen bázisról sem!
A hologramm kalapáccsal történő megépítése után egy építőelem keretet fogunk kapni. Ez szolgál a végleges építőelem alapjául, de annak a funkcióját még nem látja el. Mindegyik keretet, bármelyik oldalról könnyedén le lehet bontani baltával (hatchet), ezért tényleges védelmet még nem nyújt a bázis számára. Az elem típusától függően változik a keret nyersanyag igénye, de úgy általában 10db szögre és 5db deszkára van szükség.
A keret megépítése után jön az izgalmas rész. Ekkor lehet ugyanis kiválasztani, hogy fa (esetleg később fém) vagy beton elemet szeretnénk-e építeni. Az elemek robbanásállóságát az anyagtípusuk a következő módon határozza meg sorrendben:
Anyag | Ellenállás |
---|---|
Fa | 100% |
Fém | 150% |
Beton | 200% |
A nyersanyagszükséglet az elem típusától és anyagától függően kerül meghatározásra. Itt lehet a teljes listát megtekinteni.
Elemeket megépíteni kalapáccsal (hammer) vagy baltával (hatchet) lehet. Megépített keretet bárki, bármelyik oldalról le tud bontani balta segítségével. Teljesen kész építőelemeket csak a bázistulajdonos és a tagok tudnak lebontani a belső oldalon baltával. Az építőelemeket ki lehet egészíteni álcahálóval (camonet) és szögesróttal (barbed wire) is. Az álcahálót csak az elem eszköztárába kell helyezni, és máris megjelenik. A szögesdrótot fogó (pliers) segítségével kell telepíteni. A szögesrót leszereléskor elveszik, ezért érdemes körültekintően átgondolni, hogy hova lesz felszerelve.